12°C pochmurno z przejaśnieniami

Alarm bombowy w otwockim Sądzie Rejonowym

Dziś przed godziną 11.00 rano ulica Armii Krajowej przed Sądem Rejonowym w Otwocku zapełniła się policją i służbami ratowniczymi. Policja otrzymała zgłoszenie o ładunku wybuchowym znajdującym się w budynku sądu.

Uaktualnienie:

Na szczęście był to fałszywy alarm - znów głupi dowcip.

Jak dowiedzieliśmy się od funkcjonariusza KPP Otwock, podinspektora Piotra Zakrzewskiego około godz. 10.00 rano na policję zadzwonił mężczyzna z informacją, że w budynku Sądu Rejonowego znajduje się bomba. Podobny telefon otrzymali pracownicy sądu - prawdopodobnie od tego samego mężczyzny.

Do akcji ruszyli przede wszystkim funkcjonariusze policji, w tym specjalnych oddziałów z psami do poszukiwania ładunków wybuchowych.

Teren został ogrodzony. Decyzją prezesa Sądu ewakuowano z budynku 150 pracowników; poproszono także o opuszczenie pomieszczeń pracowników notariatu znajdującego się w skrzydle budynku.

Na miejscu znaleziono jednak tylko torbę z zawiniętą puszką po napoju. Funkcjonariusze policji aby upewnić się, że nic niebezpiecznego nie ma w budynku przeszukali go dwukrotnie. Zajęło im to ponad dwie godziny. Akcja sprawdzająca zakończyła się tuż po godz. 13.00. Pracownicy sądu mogli wrócić do budynku.

Oprócz policjantów w akcji uczestniczyli strażacy i ratownicy medyczni - pod budynkiem sądu na rezultat sprawdzania budynku czekały trzy jednostki straży pożarnej, przyjechały dwie karetki pogotowia (jedna jednak wcześnie odjechała). Jednostki te są rutynowo wzywane przez policję w razie, gdyby nastąpił wybuch i trzeba by gasić pożar i ratować ludzi. Ponad dwie godziny stali w gotowości z powodu głupiego dowcipu.

Teraz otwoccy policjanci będą prowadzić dochodzenie, aby ustalić sprawcę alarmu. Jak podejrzewa podinspektor Zakrzewski - jest to kolejna osoba, która prawdopodobnie chciała zakłócić rozprawę sądową.

Niestety za takie głupie dowcipy musimy płacić wszyscy - kilkadziesiąt osób jest zaangażowanych, aby wyjaśnić czy jest zagrożenie, czy nie. Miejmy nadzieję, że dowcipniś prędko wpadnie w ręce policji.

ZetKa

Alarm bombowy w otwockim Sądzie Rejonowym komentarze opinie

  • gość 2017-11-09 14:16:54

    Litości! Do akcji zjechały funkcjonariusze? W tym specjalnych oddziałów? Autorowi gratuluję znajomości gramatyki języka polskiego.

Dodajesz jako: Zaloguj się