10°C pochmurno z przejaśnieniami

Bo te grille są z nami cz.2

Z inicjatywą zrobienia map dla miejsc do bezpiecznego grillowania wystąpił ostatnio mieszkaniec Karczewa Pan  Artur Sierański Dziak

W swoim małym wystąpieniu zadał bardzo ważne pytanie o mapę takich miejsc i potrzebę konsultacji społecznych w zakresie wskazania potencjalnych lokalizacji. Widać fachowość w kilku zdaniach -  jako praktyk pokazał na przykładzie Łodzi, że można zastosować odrobinę naśladownictwa.

A oto powielony jego wpis i istotne pytanie po Majówce której nie było.

Czy nasi Radni lub Burmistrz rozważają strefy grillowania w naszej gminie. Gdzie można przypiec kiełbasę i wypić piwko oczywiście do 22. Dobre lokalizacje to nasze Moczydło oraz ścieżka zdrowia którą posiada monitoring, wiata koło ciuchci. W komentarzach proszę o zgłaszanie innych lokalizacji do rozważenia. Nad moczydłem można by sprzedać kilka licencji na lokale gastronomiczne w sezonie z alkoholem nisko procentowym a za uzyskane pieniądze zatrudnić ratownika. Dla przykładu że się da ..

żródło - https://www.facebook.com/groups/804510886324883/permalink/1488529917922973/

"Londyńczycy mają swój park St. James, nowojorczycy Central Park, mieszkańcy Kopenhagi, Amsterdamu czy Paryża swobodnie czują się na swoich zieleńcach. Czemu więc i w Łodzi nie spędzać czasu w parkach, np. grillując? "

https://www.tulodz.com/wiadomosci,legalny-grill-w-centrum-lodzi-to-mozliwe-mapa-z-miejscami-do-grillowania,wia5-3266-7586.html

I trzeba pamiętać o obostrzeniach. Za grillowanie w niedozwolonym miejscu grozi mandat w wysokości od 500 zł do nawet 5 tysięcy złotych. Niestety na portalu tulodz.com nie podano podstawy prawnej ustanawiania tej kary.

 

Jak wiadać nie jestem jedynym, który dostrzega potrzeby społeczne wielu spośród nas. Z uwagi na potrzebę zapewnienia możliwości spożywania piwa w takich miejscach inicjatywa ta wiąże się z nakazem picia w miejscach publicznych za wyjątkiem "wskazanych" przez rady gmin.

Inicjatywę wskazania takich miejsc w formie mapy wraz z opisem czy dotyczy to 24h czy określonych godzin również należałoby podjąć.

Kto za niech rozpowszechni i pyta swoich radnych - "bo te grille są z nami" jeszcze w głowach kilka miesięcy. A przed nami całe lato i kawałek ciepłej jesieni.

Bo te grille są z nami cz.2 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się