18°C bezchmurnie

IV Zlot BMW w Otwocku

Rekreacja, Otwocku - zdjęcie, fotografia

Fani marki BMW świętowali w sobotę (09.09) podczas kolejnego zlotu w Otwocku. Do miejskiego parku wjechało ok. 150 samochodów z „nerkami” i śmigłem na masce. W parku zieleni zagościł park samochodowy.

Już po raz czwarty otwocka grupa BMW zorganizowała imprezę, podczas której każdy posiadacz „bm-ki” mógł zaprezentować swoje auto, spotkać się z fascynatami podobnymi sobie i wymienić doświadczenia. A że pogoda była znakomita, zlot przyciągnął też wielu gości. Oprócz wspaniałych maszyn były kiermasze produktów i usług branży samochodowej, zaś dla młodszych – dmuchańce, a tajskie lody dla wszystkich. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał otwocki prezydent, Zbigniew Szczepaniak. Następnie, chętni uczestnicy prezentowali pod sceną swoje cacka, podając dane techniczne, wybrane parametry, wykonane przeróbki i planowane prace przy aucie. Okazało się, że właściciele dbają nie tylko o jakość blachy, lakieru i felg, ale z równym pietyzmem wykonują prace mechaniczne przy swoich pojazdach (zawieszenie, hamulce, wydechy itp.).  Nie dało się ukryć, że pasja renowacji starych BMW jest domeną ludzi młodych, którzy zdominowali imprezę.

Spośród wszystkich aut wytypowano najładniejsze BMW zlotu. Wyboru dokonali organizatorzy, a laureatem został piękny klasyk: BMW e28 525e z 1986 r. o złotym kolorze i srebrno-złotych, szprychowanych felgach (patrz foto). Konkurs rozstrzygnięto również w kategoriach na najniżej zawieszone auto i najładniejsze felgi. Nagrody wręczył sam prezydent, nie ukrywając słabości do marki i wyrażając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

Jak zapowiadali organizatorzy, impreza motoryzacyjna miała również aspekt dobroczynny. W tym roku kwestowano na rzecz chorego Teosia. Dwuletni chłopiec cierpi na rzadką chorobę stawów, koszt operacji, to ok. 800 tys. zł (więcej informacji - „Kręcimy dla Teosia”). W sobotę zebrano ponad 5 tys. zł.       

Projekt został dofinansowany z budżetu miasta Otwock oraz otrzymał wsparcie kilkunastu partnerów, w tym medialne redakcji i.Otwock.info.

Sławomir Wąsowski

IV Zlot BMW w Otwocku komentarze opinie

  • Anna Ruńska 2017-09-26 16:02:27

    A są może organizowane też zloty innych marek w Otwocku?

  • Sławomir Wąsowski 2017-09-26 21:17:12

    Nic mi o tym nie wiadomo. Trzeba natomiast wiedzieć, że zorganizowanie takiej imprezy jest dość karkołomne. Wymaga czasu i sporego zaangażowania: m.in uzyskania zgody prezydenta miasta i policji. Trzeba się również uodpornić na krytykę niektórych, w tym przypadku - rozjeżdżanie parku itp.

  • gość 2018-06-28 19:20:39

    Otwock jest pełny tych starch tanich gównianych bmw, którymi prowadzą półmózgi. Stop tym hałasującym starociom!!

Dodajesz jako: Zaloguj się