9°C bezchmurnie

Piknik Motoryzacyjno- Obronny

Kiedy: 2018-06-09 , godzina: 13:00 | Gdzie: Karczew

W ostatnią sobotę, 9 czerwca, na terenie Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Karczewie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Szkoła była bowiem gospodarzem pikniku związanego z motoryzacją i obronnością. Przybyło wielu znakomitych gości, nie zabrakło licznych pokazów uczniów, a także tradycyjnej grochówki.

Na początku uroczystości zebrani goście oraz pozostali uczestnicy odśpiewali hymn państwowy, flaga została wciągnięta na maszt, po czym wysłuchano okolicznościowych przemówień, m.in. burmistrza Karczewa Władysława Dariusza Łokietka.

W dalszej części można było obejrzeć prezentację sprzętu wojskowego. Dociekliwi obserwatorzy zapoznali się z ekwipunkiem, jakim dysponują: Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego, 10. Pułk Samochodowy oraz 23. Baza Lotnictwa Taktycznego. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych, tym bardziej, że okazji do przyjrzenia się z tak bliska wyposażeniu wojskowemu nie ma zbyt wielu w naszych okolicach.

Na pikniku nie zabrakło także pokazów zabytkowych pojazdów, które przed laty służyły w wojsku, jak np. polskie helikoptery czy specjalistyczne samochody wojskowe. Do Karczewa przybyli również żołnierze Centrum Farmacji i Techniki Medycznej z Celestynowa, którzy przedstawili zebranym umiejętności psów wojskowych i pokazali sposoby tresury tych zwierząt. W międzyczasie zorganizowano także pokazy służb ratowniczych z OSP, a także przeprowadzono promocję Terytorialnej Służby Wojskowej.

Po części pokazowej przyszedł czas na zawody sportowo- obronne pomiędzy klasami mundurowymi powiatu garwolińskiego i otwockiego oraz szkolne zawody motoryzacyjne. W organizację wydarzenia czynnie zaangażowali się uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Karczewie.

Uczestnicy pikniku z pewnością nie wyszli zawiedzeni. Oprócz przeżycia wielu wrażeń, mogli także zaspokoić swój głód legendarną wojskową grochówką, przysmakami z grilla, a także ciastem, natomiast na spragnionych czekały napoje.

Sebastian Rębkowski

 

 

Fotorelacja: FB/ Zespół Szkół ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Karczewie

 

Piknik Motoryzacyjno- Obronny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się