5°C bezchmurnie

Protest mieszkańców Piastowej w Kurierze

Inwestycje, Protest mieszkańców Piastowej Kurierze - zdjęcie, fotografia

Sprawa protestu mieszkańców okolic ulic Piastowej i Wawerskiej w Otwocku przeciw budowie supermarketu w ich okolicy nabiera coraz większego rozgłosu.  11 kwietnia relacjonował ją telewizyjny "Kurier Mazowiecki". 

Choć była to relacja mocno skrótowa i pobieżna, widać z niej determinację mieszkańców Otwocka, aby nie dopuścić do budowy Biedronki w swojej okolicy. W iOtwock.info pisaliśmy o niezgodzie grupy osób na praktyki inwestora dotyczące sposobu rozbiórki starych zabudowań na działce przeznaczonej na budowę sklepu wielkopowierzchniowego. 

Z reportażu Kuriera dowiadujemy się, że mieszkańcy nie chcą ruchu dostawczego na swoich wąskich uliczkach i nie chcą tracić swoich małych biznesów na rzecz dużego konkurenta, oraz że nie składają broni i starają się o zablokowanie inwestycji przez SKO. W imieniu mieszkańców wypowiadali się Magadalena Marczak, Andrzej Tkaczyk i Jadwiga Głasek. W imieniu popierającej ich Izby Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego - Ireneusz Paśniczek i Monika Bartold. Stanowisko UM Otwock objaśniała Paulina Jaworek.

Relacja na TVPWarszawa - relacja od 00:09:10.

Fot. Kurier Mazowiecki 11.04.2018 - warszawa.tvp.pl
 

Protest mieszkańców Piastowej w Kurierze komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-04-12 21:01:00

  Popieram mało to już Biedronek w tym Otwocku A spędzać czasu z rodziną nie ma gdzie tylko sklepy apteki i banki

 • Margaretaf - niezalogowany 2018-04-12 21:29:50

  Wystarczy Biedronek w Oteocku jyz mnie szlag trafia na kolejną. Mam w prawo i w lewo 800 metrów do Biedronki czy nie na innych sklepie w Polsce

 • gość 2018-04-13 08:06:24

  a może dosyć protestów mieszkańców w każdej sprawie najlepiej nich nic się nie dzieje i jeszcze ta kostka na ulicy przez to samochody jeżdżą szybciej, lepiej było jak były doły, tak mówią mieszkańcy ulicy Piastowej, jak ktoś chce miec blisko sklep to problem - co zacofanie

 • gość 2018-04-15 20:48:19

  Nie byłoby Biedronki gdyby Prezydent Miasta Otwocka nie wydał zgody w postaci decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu bądź wypisu z planu miejscowego który dopuszcza handel wielko powierzchniowy. Skoro takie dokumenty zostały wydane to by skutecznie powstrzymać budowę w pierwszym przypadku trzeba być uznanym za stronę i jako strona odwołać się od decyzji o w.z.i.z.t Od wypisu i wyrysu z planu nie mam możliwości odwołania się . Tak mówi prawo drodzy mieszkańcy. Trzeba kogoś kompetentnego kto sprawdzi czy dokumenty zostały wydane w sposób zgodny z prawem.Tylko dokumenty wydane nie zgodnie z prawem są możliwe do zaskarżenia i podważenia a do tego trzeba fachowca który się na tym zna. Ot i cała tajemnica.

 • Janusz - niezalogowany 2018-04-17 21:35:46

  Uważam, że Biedronki i inne markiery powinny być budowane poza miastem.

Dodajesz jako: Zaloguj się