9°C słabe, przelotne opady deszczu

Pyton w Karczewie?

Bezpieczeństwo, Pyton Karczewie - zdjęcie, fotografia

Już piąty dzień trwają poszukiwania  ok. 6-metrowego pytona tygrysiego nad Wisłą. 10 lipca wieczorem starosta otwocki Mirosław Pszonka opublikował ostrzeżenie, że gad może znajdować się po naszej stronie Wisły. Uważajcie!

Jak mówi informacja z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, widziano pytona w Glinkach, gm. Karczew. Policjanci z tej gminy zostali poinformowali przez wędkarza, że widział węża w wodzie. Podobne wrażenie mieli wczoraj późnym wieczorem poszukujący go ludzie z Animal Rescue Polska. 

Zaleca się ostrożność - szczególnie na terenach położonych blisko Wisły. Policja przestrzega: nie spacerujcie nad rzeką - pyton może być głodny i agresywny.

Od soboty 7 lipca trwają poszukiwania wielu służb prawdopodobnie 6-metrowego węża, którego wylinkę, czyli skórę znaleziono koło miejscowości Gassy. Jak informowała wczoraj Animal Rescue Polska, poszukiwacze gada mają tropy - znaleziono kolejne ślady węża, który przemieszcza się w górę rzeki. Wciąż jednak nie udało się go odłowić.

Dziś z samego rana ruszyła kolejna akcja poszukiwawcza. Pracownicy i wolontariusze Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska uważają, że zwierzę po nocnym pływaniu wychłodziło sie i gdzieś teraz się grzeje na lądzie. W akcji od rana biorą udział ponadto: Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie, Gminne Centrum Kryzysowe Konstancin Jeziorna, Piaseczyński WOPR, Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, ekipa terenowa „turyści4x4.pl”, koło wędkarskie nr 12, Policja Rzeczna, ekipa z dronem. Kilkoma lodziami patrolują wyspy i brzegi Wisły.

 

Co zrobić gdy zobaczymy pytona?

Przede wszystkim - nie podchodzić do węża! Nie próbować go płoszyć, rzucać w niego, itp. - powoli się oddalić. Jak twierdzą eksperci pyton nie sprowokowany - raczej nie zaatakuje. Ale to drapieżnik i to duży. W razie dostrzeżenia węża należy jak najszybciej zawiadomić policję tel. 112 lub 997; można też zadzwonić na numer powiatowego centrum kryzysowego tel/ 22 710 90 90 (tel.. otwocki)  lub do Animal Rescue tel. 792 122 222.

 

Fot. Animal Rescue Polska

Pyton w Karczewie? komentarze opinie

 • gość 2018-07-11 10:02:24

  trybowane owoce na paterze trzeba dla pytona naszykowac :)

 • gość 2018-07-11 16:28:47

  to jest prawda o tym wężu

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 17:48:20

  Można pytonowi rzucić kaczkę na przynętę

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 21:47:59

  Nie ma żadnego węża i nikt tak na prawdę go nie szuka

 • jm - niezalogowany 2018-07-12 11:21:40

  pocałujcie węża w język, ale bez strachu, bo was zje

Dodajesz jako: Zaloguj się