18°C bezchmurnie

Remont Oddziału Wewnętrznego PCZ Otwock

Zdrowie - szpital , Remont Oddziału Wewnętrznego Otwock - zdjęcie, fotografia

W Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku, rozpocznie się modernizacja Oddziału Wewnętrznego. Początek prac planowany jest na 11 października. Na zadanie Powiat Otwocki przeznaczył 3 mln zł.

W Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku, rozpocznie się modernizacja Oddziału Wewnętrznego. Początek prac planowany jest na 11 października. Zadanie pochłonie 3 mln zł z powiatowego budżetu.

W siedzibie Starostwa Otwockiego 29.09. b.r. (piątek) podpisano umowę z wykonawcą. W drodze przetargu, spośród trzech oferentów, zostało wyłonione PPHU „IRMA” z Kolonii Kurowice (gmina Sabnie w powiecie sokołowskim). Jako jedyna firma zmieściła się w 3 mln budżecie, które Powiat przeznaczył na ten cel. Jak zapewnia wicestarosta Paweł Rupniewski, przedsiębiorstwo to posiada duże doświadczenie w prowadzeniu robót budowlanych na terenie placówek lecznictwa zamkniętego, szczególnie w województwie mazowieckim i odznacza się wysokim poziomem wykonywanych prac. Inwestora reprezentowali: starosta Mirosław Pszonka, wicestarosta Paweł Rupniewski, dyrektor Wydziału Administracyjnego Michał Bany, członek Zarządu Powiatu Otwockiego Aneta Bartnicka, przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Bezpieczeństwa Janusz Goliński oraz przewodniczący Komisji Budżetowej i Rozwoju Gospodarczego Zdzisław Zych. Ze strony wykonawcy, umowę podpisał właściciel firmy „IRMA”, Ireneusz Załęski.

Zadanie będzie prowadzone podczas funkcjonowania oddziału, dlatego, na etapie przetargu, inwestor położył duży nacisk na doświadczenie wykonawcy. Warunki sanitarne i bytowe w szpitalu muszą być utrzymane na odpowiednim poziomie w trakcie prowadzenia prac. Należy zminimalizować uciążliwość pacjentom i personelowi placówki, wynikającą z powstawania pyłu, czy hałasu, dlatego remont będzie odbywał się wyłącznie w ciągu dnia, z wykorzystaniem specjalnych ścianek separacyjnych.

Pierwszy etap remontu ma obejmować następujący zakres: przebudowę części pomieszczeń z wymianą okien, drzwi, okładzin podłóg i ścian łącznie powierzchniami ceramicznymi, wymianę instalacji CO, wodno-kanalizacyjnej, wentylacyjnej, elektrycznej z oświetleniem oraz instalację wewnętrzną gazów medycznych, a także wyposażenie w meble medyczne (higieniczne), kuchenne i biurowe. Te roboty obejmują ok. 50 % zadania (wartość ok. 1,5 mln zł) i powinny być wykonane do 23 grudnia br. Całość realizacji potrwa do końca sierpnia przyszłego roku.

Sławomir Wąsowski

Komunikat ze Starostwa

Remont Oddziału Wewnętrznego PCZ Otwock komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się