10°C słabe opady deszczu

Rowerem po Karczewie

Kiedy: 2018-08-06 , godzina: 14:16 | Gdzie: Karczew

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Wybierzmy rower- Partnerstwo dla rozwoju komunikacji niskoemisyjnej Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego” na terenie Karczewa powstały kolejne ścieżki rowerowe. Fani jednośladów mogą już korzystać z nowych szlaków.

Łącznie udostępniono ponad 4 km tras dla rowerzystów. Priorytetem jest bowiem przejście na gospodarkę niskoemisyjną, redukując emisję zanieczyszczeń powietrza. Gmina Karczew oraz pięć innych Gmin Partnerskich, tj.: Józefów, Wiązowna, Otwock, Halinów i Sulejówek otrzymały w ubiegłym roku wsparcie finansowe w ramach tego projektu. Do końca czerwca 2018 roku powstały ścieżki, którymi już dziś mogą cieszyć się mieszkańcy. Za cel postawiono także swobodne korzystanie z tras rowerowych między wyżej wymienionymi Gminami Partnerskimi. Nowe ścieżki pojawiły się na ulicach: Piłsudskiego, Otwockiej, Bohaterów Westerplatte, Hallera, Kołłątaja. Warto dodać, że powstał również ciąg pieszo- rowerowy na ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wartą prawie 3 mln zł inwestycję w 2/3 pokryły środki z UE.

Przy tej okazji przypominamy, że od czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Karczewie oferuje rowery dla wszystkich chętnych po okazaniu dokumentu tożsamości i pobieranej zwrotnej kaucji. Zachęcamy do sprawdzenia nowych szlaków dla cyklistów.

 

Sebastian Rębkowski

Rowerem po Karczewie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się