:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Święto Konstytucji w Otwocku

Jak co roku w parafii Św. Wincentego a’Paulo i pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się oficjalne obchody Święta Konstytucji z udziałem przedstawicieli otwockiej władzy.

 

To już 226. rocznica uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji. W każdym zakątku Polski ten dzień jest szczególnie obchodzony i nie inaczej jest w Otwocku, gdzie uroczystości w Kościele p.w. Św. Wincentego a’Paulo i pod obeliskiem Marszałka Piłsudskiego to już tradycja. Otwockie obchody to także te największe w całym powiecie. Na te uroczystości przybywa najwięcej organizacji z terenu powiatu, przedstawiciele partii politycznych oraz innych lokalnych ugrupowań. Tak samo było i w tym roku – na miejscu pojawili się prezydenci Otwocka Zbigniew Szczepaniak i Agnieszka Wilczek, otwoccy radni z przewodniczącym Jarosławem Margielskim na czele, starosta otwocki Mirosław Pszonka, radni powiatowi, ugrupowania polityczne takie jak PiS, PO, PSL, SLD, ugrupowania kombatanckie, związki zawodowe, ekolodzy, otwoccy nauczyciele, uczniowie, harcerze. Pogoda niedopisywana tak jak w poprzednich latach, ale to nie przeszkodziło tłumnie przybyć mieszkańcom Otwocka.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, a zaraz po niej udano się pod obelisk Józefa Piłsudskiego. Cały przemarsz odbywał się akompaniamencie orkiestry dętej z Karczewa. Pod obeliskiem odśpiewano hymn, uroczyście wywieszono naszą flagę narodową,  a wszyscy ważni gości i przedstawiciele złożyli kwiaty. Nie zabrakło przemówień prezydenta Szczepaniaka, przewodniczącego Margielskiego i starosty Pszonki. Wszyscy podkreślali jak ważne jest to Święto dla nas Polaków, a sama Konstytucja jest najważniejszym dokumentem w naszym państwie i podstawą porządku prawnego. Przypomniana została także historia z 1791 roku. Na koniec oddano honorowy wystrzał, a następnie odbył się pokaz musztry paradnej.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu, który znajdziecie państwo w galerii dołączonej do tego artykułu.
 

Jan Szczyrek

Święto Konstytucji w Otwocku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info

Historia, Otwock - więcej informacji