Reklama

Tym razem bez tytułu mistrzowskiego. Wilki zakończyły tegoroczne starty w mistrzostwach Polski

Wilki Otwock
26/06/2026 07:51

Torowe Mistrzostwa Polski były ostatnim z trzech tegorocznych startów zawodników UKS Wilki Otwock w mistrzostwach Polski. Równolegle rozegrano również Ogólnopolskie Zawody Dzieci. Po medalu zdobytym podczas Ulicznych Mistrzostw Polski oraz kolejnym medalu wywalczonym na Mistrzostwach Polski Inline Freestyle, tym razem zawodnikom klubu nie udało się stanąć na podium Torowych Mistrzostw Polski. Najmłodsi reprezentanci Wilków ponownie pokazali jednak swoją siłę, zdobywając siedem medali w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci.

Jan ponownie w krajowej czołówce

Reklama

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Torowych Mistrzostw Polski był Jan Radziewicz. W kategorii młodzików awansował do finału wyścigu na dystansie 500 m + D, zajmując ostatecznie 4. miejsce. Do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 0,242 sekundy.

Na dystansie 200 m Jan zajął 5. miejsce, tracąc do awansu do finału 0,247 sekundy. Bardzo emocjonujący był również wyścig na punkty (2000 m), w którym ukończył rywalizację na 6. miejscu. Czterech zawodników walczących o miejsca od 3. do 6. finiszowało w odstępie zaledwie 0,4 sekundy, a o końcowej kolejności decydowały ostatnie metry wyścigu i doświadczenie w rozegraniu finiszu.

Reklama

W rywalizacji drużynowej bardzo dobrze spisała się także sztafeta młodziczek w składzie Anastazja Słabęcka, Gabriela Markowska i Zofia Olszanka, zajmując 8. miejsce w Polsce.

Siedem medali najmłodszych

Świetnie zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy klubu. Reprezentanci rocznika 2017 po raz kolejny potwierdzili, że należą do krajowej czołówki. Kacper Rosłonek zdobył cztery srebrne medale, zajmując 2. miejsce we wszystkich konkurencjach Ogólnopolskich Zawodów Dzieci. Robert Prusik wywalczył trzy brązowe medale, a tylko raz zakończył rywalizację tuż za podium, na 4. miejscu.

Reklama

Bardzo dobrze spisały się również pozostałe reprezentantki najmłodszych kategorii. Pola Brzostek zajmowała miejsca od 5. do 6., Laura Jasińska plasowała się między 6. a 8. miejscem, Helena Chodkiewicz kończyła konkurencje na miejscach 8–9, natomiast Aleksandra Trzepałka dwukrotnie zajęła 10. miejsce.

Życiówki i cenne doświadczenie

Na uwagę zasługują również wyniki osiągnięte w bardzo licznych kategoriach mistrzostw Polski. Gabriela Rosłonek zajęła 16. miejsce na dystansie 200 m w kategorii kadetek, w której rywalizowało blisko 50 zawodniczek. Anastazja Słabęcka była 15. na 200 m wśród ponad 40 młodziczek. Dobre występy zanotowali także Bernard Hajducki, Ernest Lutow-Fradinho, Gabriela Markowska oraz Zofia Olszanka, zdobywając kolejne doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Reklama

Choć przez całe mistrzostwa zmagał się z przeziębieniem, Ksawery Słabęcki poprawił swoje rekordy życiowe, zajmując między innymi 12. miejsce na dystansach 200 i 1000 metrów w kategorii junior B.

Warto podkreślić, że większość reprezentantów Wilki Otwock Team poprawiła podczas mistrzostw swoje rekordy życiowe, co potwierdza dobre przygotowanie do najważniejszego torowego startu sezonu.

Choć tym razem nie udało się zdobyć medalu Torowych Mistrzostw Polski, kończący się cykl mistrzostw Polski przyniósł klubowi wiele powodów do satysfakcji – od medalu Jana Radziewicza podczas Ulicznych Mistrzostw Polski, przez medal zdobyty na Mistrzostwach Polski Inline Freestyle, aż po kolejne sukcesy najmłodszych rolkarzy w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci.

Reklama

Do podsumowania całego sezonu mistrzostw Polski oraz najważniejszych osiągnięć zawodników UKS Wilki Otwock wrócimy w osobnym materiale.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 10:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo iOtwock.info




Reklama
Najnowsze wiadomości