Władze kilku gmin w powiecie otwockim apelują do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody. Powodem są wysokie temperatury, zwiększony pobór wody oraz spadki ciśnienia w sieci wodociągowej.
Komunikaty w tej sprawie pojawiły się między innymi w gminach Celestynów, Karczew, Kołbiel i Osieck. Samorządy proszą mieszkańców przede wszystkim o rezygnację z podlewania trawników, napełniania basenów oraz mycia samochodów wodą z wodociągu w godzinach największego poboru.
Jak podkreślają urzędnicy, w ostatnich dniach zużycie wody znacząco wzrosło. Wpływ na to mają upały oraz intensywne podlewanie ogrodów. W niektórych miejscach dochodzi do chwilowych spadków ciśnienia, a nawet problemów z bieżącym dostępem do wody.
Gminy przypominają, że najważniejsze jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do wody do celów bytowych i sanitarnych. Dlatego proszą o rozsądne korzystanie z sieci wodociągowej, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych.
Apel o oszczędzanie wody ma charakter profilaktyczny, ale samorządy nie wykluczają dalszych działań, jeśli sytuacja pogodowa będzie się pogarszać. Synoptycy prognozują bowiem utrzymanie wysokich temperatur i brak większych opadów deszczu.
Mieszkańcy proszeni są o solidarność i ograniczenie zużycia wody do niezbędnych potrzeb. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie stabilnych dostaw wody dla całego regionu.
Dodajmy, że spadki ciśnienia odnotowywane są także w gminie Wiązowna - UG informuje, że w związku z tym możliwe jest wprowadzenie czasowego zakazu korzystania z wody do celów podlewania ogrodu czy napełniania basenu.
#PowiatOtwocki #Celestynów #Karczew #Kołbiel #Osieck #OszczędzanieWody #iOtwock #Wodociągi #Upały #Mazowsze
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze