:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Doradca Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Otwocku

Polityka, Doradca Prezydenta Stanów Zjednoczonych Otwocku - zdjęcie, fotografia

13 maja do Otwocka zawitał prof. Ted Malloch, przyjaciel i doradca urzędującego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Wizyta odbyła się na zaproszenie Stowarzyszenia Prawe Miasto.

„Otwock jest piękny i ma bardzo duży potencjał” – takie słowa miał wypowiedzieć odwiedzający Otwock doradca Donalda Trumpa prof. Ted Malloch. Nasz zacny gość przybył z wizytą do Polski, a do Otwocka przyjechał na zaproszenie Stowarzyszenia Prawe Miasto. Jego przedstawiciele Paweł Walo (prezes stowarzyszenia) oraz jego żona Paulina Walo (kandydatka na Prezydenta Otwocka w 2014 roku) oprowadzali go po naszych pięknych okolicach. Prof. Malloch w trakcie wycieczki zdołał zwiedzić m.in. rzekę Świder i tereny wokół niego. Jak się okazuję, nasz amerykański gość dostrzegł w naszym mieście ogromny potencjał i twierdził, że dobrze zarządzany Otwock może być najpiękniejszym miastem w Polsce. Ted Malloch był tak zachwycony naszymi okolicami i towarzystwem oprowadzających, że spędził tu najwięcej czasu – więcej nawet niż na spotkaniach z ważnymi politykami, jak chociażby z Jarosławem Kaczyńskim.

Ciekawą sprawą była także rozmowa na temat współpracy Otwocka z miastami w Stanach Zjednoczonych. Jak tłumaczy Paweł Walo mogłoby się to odbyć na zasadach miast bliźniaczych, jak jest w przypadku chociażby niemieckiego miasta Lennestadt.  Prezes Prawego Miasta dodał, że była to oczywiście luźna rozmowa pomiędzy oboma panami, ale wiadomo, że od takich rozmów zawsze się zaczyna.

W rozmowie ze mną, Paweł Walo podkreślał, że było to bardzo pozytywne i miłe spotkanie. Ted Malloch okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem, z którym można szybko nawiązać bliższą relacje. Tak samo było i w tym przypadku, a przy planach współpracy Otwocka z innymi miastami w USA to bardzo ważne. Co więcej, Ted Malloch jest kandydatem na ambasadora Stanów Zjednoczonych przy Unii Europejskiej i niewykluczone, że uda mu się jeszcze nie raz odwiedzić Polskę, w tym Otwock.

Jan Szczyrek
fot. fanpage Prawemiasto

Doradca Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Otwocku komentarze opinie

  • gość 2017-05-18 09:44:34

    Myślę, że nie ma się czym chwalić (http://www.telegraph.co.uk/news/2017/03/03/donald-trumps-next-ambassador-brussels-says-application-could/)

  • gość 2017-05-19 10:59:23

    Lepiej sprawdzić, kogo zaprasza się i z kim robi się fotki http://www.rp.pl/Polityka/305189843-Kim-jest-rzekomy-doradca-Trumpa-z-ktorym-spotkal-sie-Jaroslaw-Kaczynski.html

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info

Polityka, Otwock - więcej informacji