19°C bezchmurnie

Opłatek ludowców

Ludowcy powiatu otwockiego i ich sympatycy tradycyjnie już pod koniec stycznia spotkali się w dworku Wodokty w Otwocku Wielkim, by podzielić się opłatkiem. W spotkaniu 28 stycznia wziął też udział prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz i były prezes Janusz Piechociński.

Nim rozpoczęło się spotkanie, prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz, w towarzystwie powiatowego prezesa PSL Mirosława Pszonki i druhów OSP z Otwocka Wielkiego z prezesem Łukaszem Płaczkiem na czele, złożyli wiązanki na grobie poległych Powstańców Styczniowych.

Przybyłych na spotkanie w dworku Wodokty witała Orkiestra Dęta OSP Karczew i osobiście prezes Mirosław Pszonka wraz z Markiem Płaczkiem, który pełnił rolę gospodarza. Po wprowadzeniu sztandaru głos zabrał Mirosław Pszonka, przypominając dokonania poszczególnych członków PSL z terenu Powiatu Otwockiego zajmujących różne stanowiska, czy funkcje w samorządach gminnych, miejskich i powiatowych. Wymienił także, już jako starosta, znaczące inwestycje powiatowe, wspominając o aktualnie budowanym moście przez Świder, dziesiątkach kilometrów dróg w Otwocku i gminach, a też o wyremontowaniu oddziału wewnętrznego Powiatowego Centrum Zdrowia. Natomiast prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz w swoim wystąpieniu podkreślił rolę ludowców w najbardziej newralgicznych momentach historii Polski na przestrzeni ostatnich stu lat.

Spotkanie było też okazją do uhonorowania osób, które w sposób szczególny angażują się w ruch ludowy. I tak: Medal im. Wincentego Witosa otrzymali: Bogdan Szymański, Eugeniusz Trybuch, Józef Danielewski, Michał Zawadka, Zdzisław Zych, Janusz Goliński i Janusz Olszewski. Złotą koniczynkę otrzymali: Józef Smorąg, Anna jarek, Mariusz Szostak, Antoni Błachnio, Aneta Bartnicka i Dariusz Danielewski. Medal na 120-lecie PSL otrzymał: Marek Płaczek i Ryszard Kazubski.

Wręczono też legitymacje PSL dwóm koleżankom: Beacie Poniatowskiej i Renacie Witos. Wszystkie odznaczenia wręczał prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz w towarzystwie prezesa powiatowego zarządu PSL Mirosława Pszonki.

Po tej miłej uroczystości ksiądz dziekan Bogdan Sankowski złożył wszystkim życzenia noworoczne, pobłogosławił opłatek bożonarodzeniowy i każdy z każdym się nim dzielił, życząc sobie głównie jedności i spokoju w kraju.

AnKa

Opłatek ludowców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się