Tragedia Sylwii z Józefowa i jej rodziny. Czy lekarz PCZ postawił błędną diagnozę?

Zdrowie - szpital , Tragedia Sylwii Józefowa rodziny lekarz postawił błędną diagnozę - zdjęcie, fotografia
Andrzej Kamiński - blog 25/04/2019 12:37

Sylwia Król, lat 27, tego dnia nie czuła się najlepiej. Bolała ją głowa, była osłabiona, ale obowiązki matki trójki nieletnich dzieci (2, 3 i 11 lat) nie pozwalały na rozczulanie się nad sobą. Jednak pod koniec dnia jej głowę przeszywał ostry ból. Chwilami nie do wytrzymania.

Mąż Jacek, widząc jak żona się męczy i ma gorączkę 40 stopni, wezwał ok. 21.00 karetkę pogotowia. Sanitarka zawiozła Sylwię Król na izbę przyjęć do otwockiego szpitala przy ul. Batorego. Przyjął ją lekarz Eugeniusz S. Zdiagnozował zatrucie narkotykami niepewnego pochodzenia i zaordynował kroplówkę z solami, ketonal, paracetamol oraz zlecił badanie krwi. Kiedy po godzinie przybył mąż, zmuszony wcześniej do znalezienia opieki nad dziećmi, żona spała i słabo reagowała na próby jej obudzenia. Lekarz widząc to, zgodził się zostawić kobietę do rana.

- Następnego dnia (24 marca) rano zadzwoniłem do PCZ i dowiedziałem się, że żonę w nocy przewieziono do Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego. Pojechałem tam i dowiedziałem się, że czekają na potwierdzenie przyjęcia żony do szpitala przy ul. Banacha w Warszawie celem wykonania operacji mózgu – pisze w ”Zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Otwocku” mąż Jacek. – Operację wykonano ok. 14.30. Lekarz operujący podczas rozmowy stwierdził, że żonie pękł naczyniak, prawdopodobnie podczas jej pobytu w otwockim szpitalu i powstał duży wylew krwi do mózgu, a ponadto uszkodzenia w postaci wodogłowia. Żona po operacji nie jest w stanie oddychać samodzielnie i jest w śpiączce na intensywnej terapii. Ordynator oddziału poinformował, że uszkodzenie powstało w wyniku wielogodzinnego wylewu i wynikających z tego powikłań, co daje jej 5-6% szans na przeżycie. Po tej wstrząsającej i tragicznej w skutkach informacji przeczytałem uważnie wypis ze szpitala PCZ w Otwocku podpisany przez lek. Eugeniusza S., który określił w nim powód pobytu mojej żony w szpitalu jako zatrucie narkotykami niewiadomego pochodzenia – stwierdza w piśmie Jacek Król, prosząc prokuraturę o podjęcie natychmiastowych działań w celu zbadania okoliczności sprawy.

W epikryzie medycznej lekarz napisał m.in. „W dniu 4 kwietnia wykonano tracheostomię, stopniowo odłączono od wspomagania respiratorem. Do końca hospitalizacji bez istotnej poprawy stanu neurologicznego, chora nieprzytomna, oczy uchyla na bodźce, gałki oczne ustawione w zezie rozbieżnym, źrenice szerokie areaktywne, na ból prężenia wyprostne, wydolna oddechowo na oddechu przez zestaw T i tracheostomię, wydolna krążeniowo. Chora przewieziona do Oddziału Neurologii szpitala w Międzylesiu celem dalszego leczenia zachowawczego”.

O dalszym zdrowiu Sylwii Król  - jak też prokuratorskich postępach sprawy -  będziemy informować.

Andrzej Kamiński


Pomóż Sylwii i jej rodzinie

Sylwia Król nadal jest w śpiączce i obecnie przebywa w szpitalu w Międzylesiu. Lekarze nie wiedzą, jak długo to potrwa. Potrzebuje ona rehabilitacji, a także całodobowej opieki. 
Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na indywidualny numer rachunku bankowego: 
Fundacja Drużyna Błażeja, Józefów: 
40 1090 1753 0000 0001 4194 3450 
W tytule: Sylwia Król – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia.

*
Mąż pani Sylwii, ojciec trójki nieletnich dzieci, zmuszony został do wzięcia urlopu bezpłatnego do września, aby opiekować się dwójką młodszych dzieci (2 i 3 lata). Liczy na to, że uda mu się od września umieścić je w żłobku i przedszkolu w Józefowie. Do tego czasu zostaje bez środków do utrzymania domu i dzieci. Rodzina potrzebuje więc także wsparcia finansowego. Możesz wpłacić dowolną kwotę na numer rachunku bankowego: 
Fundacja Drużyna Błażeja, Józefów: 
57 1090 1753 0000 0001 4194 3435 
W tytule należy wpisać: Rodzina Król

Fot. z archiwum rodzinnego Jacka Króla

Reklama

Tragedia Sylwii z Józefowa i jej rodziny. Czy lekarz PCZ postawił błędną diagnozę? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-04-25 18:36:25

  Nie rozumiem to w końcu na jakiej podstawie lekarz stwierdził, że jest pod wpływem narkotyków i czy była??

 • atlantyda75 - niezalogowany 2019-04-25 22:10:14

  Kiedy wreszcie skończy ta pierd... ignorancja i robienie w najlepszym przypadku z ludzi kalek albo uśmiercanie ich???

 • gość 2019-04-26 03:02:00

  prosze sie za sylwie modlic

 • Gość - niezalogowany 2019-04-26 05:03:19

  Kiedyś mnie potraktowano w tym szpitalu okropnie. W ciąży zagrożonej wypuszczono mnie ok 3 nad ranem sama do domu, karetka zabrała mnie z domu, ponieważ dostałam silnych bóli brzucha.
  Drugi raz, gdy miałam bóle w okolicy serca. Traktowana byłam jako zło konieczne. Lekarz dziwnie wyglądał, tak jakby był pijany, pielęgniarki nie lepsze od niego. Jednym słowem DZIADOSTWO.

 • gość 2019-04-26 08:07:29

  Szanowna Redakcjo to nie pierwszy przypadek tego niby szpitala.Moja córka z bólami pojechała na NPL w dniu 22.04.2019 czekała na przyjęcie przez lekarza od godz.12 w południe do godz 16 gdy miała już wchodzić do gabinetu jaśnie wielmożny pan doktorek wyszedł z gabinetu i oznajmił mojej ciepiącej z bólu córce,że teraz wyjeżdża na wizyty domowe i będzie za około 1 godzinę.Dodał jak pani się bardzo źle czuję to proszę jechać na izbę przyjęć w szpitalu na Batorego.Córka pojechała cały czas cierpiąc z bólu do szpitala.Po wejściu na izbę i opisaniu bóli jakie ma usłyszała stwierdzenie,że to nie zagraża życiu i ma czkać na korytarzu.Zdesperowana w bólu i cierpiąca pojechała z mężem do szpitala w Międzylesiu szukać pomocy.Finał tego był taki,że stwierdzono rozlanie wyrostka robaczkowego i dziecko trafiło na stół operacyjny i obecnie przebywa w Międzyleskim szpitalu.

 • gość 2019-04-26 13:28:27

  Po co panu Jackowi od razu urlop bezpłatny?, Co prawda tylko 60 dni i 80%, ale jednak:
  okres wypłaty zasiłku opiekuńczego z tytułu osobistego sprawowania opieki nad dziećmi i innymi chorymi członkami rodziny nie może łącznie przekroczyć 60 dni w roku kalendarzowym.

  art. 32, art. 33, art. 35 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (DzU z 2005 r. nr 31, poz. 267 ze zm.),

  Płatne z ZUS, więc pracodawcy nie powinno zależeć na dezinformacji w stosunku do pracownika

 • Mjejscowy - niezalogowany 2019-04-26 15:22:02

  Cała ta Służba Zdrowia Otwocka to jedna wielka pomyłka . Wszystko z łaski . Kolesiostwo . Chore tematy . Kupa cwaniaków . Niech ktoś się w końcu zajmie . Już czas najwyższy .

 • Gość - niezalogowany 2019-04-26 15:46:18

  Zamknąć ten szpital, omijać go szerokim łukiem

 • Gość - niezalogowany 2019-04-26 16:04:04

  To niestety służba zdrowia Otwocka w tym szpitalu nie pierwszy raz się nie popisala...narzekają że mają źle...cała do zaorania jest i do postawienia na nowo...zła diagnoza to unich standart....żenada.

 • Mirek - niezalogowany 2019-04-26 17:27:41

  W tym szpitalu jest zatrudniony znachor który błędnymi a raczej zerowymi diagnozami wykończył mi Mamę ,ten szpital to jedno wielkie nieporozumienie każdy błąd jest kryty odgórnie ,tu nikt nigdy nie ponosi odpowiedzialności.

 • gość 2019-04-26 18:43:49

  Mój chrześniak trafił po wypadku- POTRĄCIŁ GO SAMOCHÓD NA PRZEJSCIU DLA PIESZYCH do,,szpitala"na ul. Batorego karetka nie przekazała tej informacji lekarzowi
  w głowie misie to nie mieści . ,,lekarz" idiota też stwierdził ze jest pod wpływem narkoryków po 12 godz jak lezał nieprzytomny nie wiedzieli co zrobić - a on miał obrzek muzgu odwieżli go do szpitala w Miedzylesiu gdzie lezał miesiac w śpiaczce
  tam nie stwierdzono narkotyków. BRAK MI SŁÓW I NIE CHCE SOBIE NAWET TEGO PRZYPOMINAĆ ,, SZPITAL BATOREGO" I NIEKTÓRZY ,,LEKARZE'' CO PSUJA RENOMĘ PRAWDZIWYCH LEKARZY Z TEGO SZPITALA...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-26 19:35:38

  Już dawno wiadomo że szpital na Batorego to wykańczalnia ja też o mały włos bym tam zakończyła życie na szczęście w porę zawieszono mnie do Międzylesie.Zamknac ren szpital tam nie leczą!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 15:12:52

  Dnia 27 marca trawilam na izbe przyjec do szpitala na Batorego pogotowie zabralo mnie z przychodni w Jozefowowie z podejrzeniem zawalu lekarz Eugeniusz S stwierdzil ze jestem pijana zarzadalam badan krwi na obecnosic alkocholu pan zorientowal sie ze nie zartuje powiedzial ze zartowal ok 1w nocy wyslal mnie do domu z notka ze mam chore nerki w domu przelezalam piatek sobota niedziela a w poniedzialek trawilam do szpitala w Aninie w 4 dobie zawalu wykonano koronografie gdzie stwierdzono zwezenie tetnic w99% nastepnie w czasie zabiegu zalozono stenty chetnie udostepnie swoja karte choroby zarowno ze szpitala Batorego jak i ze szpitala w Aninie jestem gotowa zeznawac przeciwko lekarzowi w prokuraturze ktora zajmuje sie sprawa Pani Sylwii

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 23:37:32

  Witam dziękuję za chęci w pomoc ukaranie tego człowieka! Poczekamy co stwierdzi prokuratura kto ma rację Jacek czy lekarz ale napewno nie popusci!! Tyle ludzi już zostało skrzywdzone że dość tego! Najgorszy szpital od tylu lat! Tylko nie rozumiem czemu lekarze nas tak traktują przecież też są ludźmi jak my! Oni nas też potrzebują w różnych instytucjach to tak jak my ich!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-28 15:44:21

  To masakra co tam się dzieje w tym szpitalu szerokim łukiem omijać !

 • Gość - niezalogowany 2019-04-28 18:11:10

  Niestety, ale ten szpital to jedna wielka pomyłka. Rok temu musiałam mieć CC i okazało się po dwóch miesiącach, że zostawili mi kawałek łożyska w macicy... operacje wykonywał sam ordynator. Cudem nie miałam sepsy i cudem jeszcze żyje. Także naprawdę omijajcie szerokim łukiem ten szpital.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 23:17:30

  Tak nasza Otwocka służba zdrowia rządzi się swoimi własnymi prawami. Tu Cię nie wylecza tylko odbiorą jeszcze zdrowie, a potem szukaj ratunku gdzie indziej, o ile nie jest na ten ratunek za późno. Czas najwyższy żeby instytucje nadzorujace i ministerstwo zajęło się Otwocka służbą zdrowia i zrobiły tu porządek. Bo tu strach się leczyć i operować. Boże miej matkę trójki dzieci w opiece i nas wszystkich.

 • gość 2019-05-03 17:46:46

  a czy ktoś wie na jakim oddziale pracuje teraz ten "lekarz"?

 • Iza - niezalogowany 2019-05-05 18:04:54

  Jak moja 44 letnia mama zmarła w tym szpitalu pare lat temu od lekarza czuć było alkohol wtedy nie mieliśmy głowy zeby coś z tym faktem zrobić bo zalewaliśmy się łzami. Teraz nie mam pewnosci czy została mojej mamie udzielona odpowiednia pomoc

 • gość 2019-05-22 11:07:29

  xxxx ten lekarz pracuje w Nocnej Pomocy Lekarskiej w Otwocku szok normalnie

 • Michal - niezalogowany 2019-05-24 21:08:41

  Jak się nazywa ten lekarz i jak wygląda. Moja mama też zmarła w tym szpitalu

 • Gość - niezalogowany 2019-05-28 12:22:37

  NAWET NIE UMIĄ ROBIĆ USG I ODCZYTAĆ PRZESTO MI ZMARŁO DZIECKO BYŁO STRASZNIE PĘPOWINĄ OWINIETĘ

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez iotwock.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MEDIA-INFO sp. z o.o. z siedzibą w Otwock 05-400, Wawerska 1 lok. 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"