W drodze do niepodległości - rekonstrukcja w Celestynowie

Historia, drodze niepodległości rekonstrukcja Celestynowie - zdjęcie, fotografia
06/08/2018 11:59

W ogólnopolskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości doskonale wpisała się rekonstrukcja wydarzeń historycznych, która została 22 lipca zaprezentowana na placu przed budynkiem Urzędu Gminy w Celestynowie przez grupy rekonstrukcyjne z Wodzisławia Śląskiego, Białegostoku i Halinowa. 

Pokazały one potyczkę podczas powstania styczniowego z użyciem kos bojowych oraz sposób ładowania karabinów kapiszonowych, umundurowanie żołnierzy z okresu I wojny światowej, władanie szablą i lancą podczas jazdy konnej, a także brawurową akcję żołnierzy polskiej formacji wojskowej, która zdobyła posterunek niemiecki, a wrogich żołnierzy wzięła do niewoli. Wszystkie inscenizacje doskonale komentował, przypominając historię z tamtych lat, znany przewodnik Adrian Pogorzelski.

Mieszkańcy gminy mieli też okazję posmakować zupy powstańczej, wziąć udział w zajęciach z musztry wojskowej i własnoręcznie wyczyścić karabin…

Nie była to pierwsza rekonstrukcja historyczna prezentowana w Celestynowie. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu już od kilku lat zapoznaje mieszkańców gminy z wydarzeniami z bohaterskim udziałem polskich żołnierzy czy oddziałów partyzanckich walczących z okupantem hitlerowskim albo wcześniej - z zaborcami.
AnKa
 

Reklama

W drodze do niepodległości - rekonstrukcja w Celestynowie komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedłużanie Rzęs

"Certyfikowana przez NobleLashes Stylistka Rzęs" Zaprasza Panie na Profesjonalne Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs metodami : 1:1, 2:1,..


Zobacz ogłoszenie