27°C bezchmurnie

"Wakacje z Bogiem" w Warszawicach

Kiedy: 2018-08-20 , godzina: 10:00 | Gdzie: Warszawice

W dniach 20-24 sierpnia (poniedziałek-piątek) w salce katechetycznej, na placu wokół kościoła w Warszawicach oraz na boisku parafialnym odbyły się „Wakacje z Bogiem”. Półkolonie zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży z Warszawic oraz przyjaciół grupy. W codziennych zajęciach brała udział spora grupa dzieci z okolicznych wiosek. Na uczestników czekało mnóstwo zabaw, gier i niespodzianek. Organizatorzy ze wszystkich sił starali się, by wszyscy zapamiętali ten tydzień jak najlepiej.

Każde spotkanie rozpoczynało się modlitwą i błogosławieństwem od ks. proboszcza Krzysztofa Wałka. Pierwszego dnia, gdy już wszyscy zebrali się na boisku, młodzież z KSM-u przedstawiła dzieciom układ taneczny do piosenki „Góry do góry” zespołu Małe TGD. Jak się zaraz okazało, najmłodsi całkiem szybko nauczyli się kolejnych ruchów i w następnych dniach nie mieli problemu z jego zapamiętaniem. Po tej części - pod czujnym okiem opiekunów - boisko, plac wokół kościoła i salka parafialna należały do dzieci. Wśród licznych atrakcji należy wymienić wspólne gry i zabawy przygotowanych przez młodzież. Najmłodsi i animatorzy zagrali m.in. w beczkę, krowę, chowanego, sznur, berka, casanovę i wiele innych. Podczas dwóch dni półkolonii z pokazem oraz nauką trików we freestyle football przyjechał Maro. Wszyscy zebrani z wielkim zaciekawieniem patrzyli na tę dyscyplinę sportową, a wielu z nich wykorzystało szansę i próbowało wykonać kilka kombinacji z piłką.

Młodzież KSM-u, wraz z dziećmi, wybrała się także na niekrótki spacer, odwiedzając pobliski plac zabaw. Oprócz tego została przygotowana gra terenowa na placu wokół kościoła parafialnego, po której każdy, kto zgłodniał, mógł posmakować kiełbasek i chlebków z ogniska. Dostępny był nawet domowej roboty popcorn, a także drożdżówki od państwa Andrzejewskich z Sobiekurska.

Ostatniego dnia, choć zmęczenie dawało się we znaki, główną atrakcją w upalny dzień było wzajemne polewanie się wodą. Zabawa trwała w najlepsze - wiele dzieci, a także opiekunowie chętnie wzięli udział w wodnym pojedynku. Gdy już wszyscy zdążyli wyschnąć na słońcu, czekała niespodzianka- pyszne lody.

Na miejscu, podczas codziennych zajęć, było także malowanie twarzy, gra w piłkę nożną, muzyka, taniec oraz śpiew. Udało się także wejść do wnętrza kościoła i poznać go od innej strony.

Na zakończenie „Wakacji z Bogiem” ksiądz proboszcz podziękował dzieciom za obecność oraz chęć włączania się w zabawy, opiekunom za trud i wysiłek w organizację zajęć i wręczył drobny upominek w postaci miniksiążeczek.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne półkolonie już za rok.

Sebastian Rębkowski

 

"Wakacje z Bogiem" w Warszawicach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się