:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Pierwsze zwycięstwo w II lidze!

Piłka ręczna, Pierwsze zwycięstwo lidze! - zdjęcie, fotografia

Po sukcesach szczypiornistek MKS Karczew w Pucharze oraz Mistrzostwach Polski przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności w wyższej klasie rozgrywek.

Meczem z KPR-TPD Białystok podopieczne Grzegorza Ankiewicza zainaugurowały w niedzielę 5 listopada br. otwarcie sezonu w II lidze Piłki Ręcznej Kobiet. I trzeba przyznać, że był to udany debiut, bo potwierdzony wysoką wygraną nad drużyną z Białegostoku 33:22 (13:13).

Początek meczu nie zapowiadał jednak tak przekonującego zwycięstwa. Karczewianki, grając we własnej hali, najwidoczniej onieśmielone debiutem, rozpoczęły mecz lekko stremowane. Być może miała na to wpływ klasa rozgrywek, a może wypełniona po brzegi kibicami hala karczewskiego MOSiR-u, gorąco dopingująca swoją drużynę. Trudno powiedzieć… Przez pierwsze kilkanaście minut tej sportowej rywalizacji wygrywało doświadczenie białostoczanek, które kolejnymi, celnymi trafieniami zaznaczały swoją dominację na parkiecie.

Dla zawodniczek KPR TPD Białystok był to już drugi mecz w tym sezonie, który rozpoczęły udanie od wygranej na wyjeździe 32:25 z MKS II Lublin. I tym razem wydawało się, że po zdobyciu kilkubramkowej przewagi,  stłamszenie młodego  karczewskiego zespołu będzie tylko kwestią czasu. Tym bardziej, że zawodniczki Karczewa mimo dochodzenia do strzeleckich sytuacji, miały na początku meczu ogromne problemy z trafianiem do siatki. Sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie, kiedy trener MKS-u poprosił o czas. Co powiedział zawodniczkom, wiedzą tylko one same, ale faktem jest, że wróciły na parkiet całkowicie odmienione. Kolejny raz okazało się, co znaczy ambicja i wola walki. Powoli, ale systematycznie zaczęły odrabiać straty, a bardziej agresywna gra w obronie i lepsza skuteczność strzelecka zaczęła przynosić efekty. Do szatni zawodniczki obu drużyn schodziły, gdy na tablicy był wynik 13 do 13.

Nie wiem, czy białostockie szczypiornistki wiedziały, że piłkarki Grzegorza Ankiewicza w drugiej połowie meczu zwykle podkręcają tempo gry, jeśli nie - to na pewno mogły się o tym przekonać na własnej skórze. To była prawdziwa lekcja, której karczewianki udzieliły swoim starszym koleżankom. Po szybkim wyjściu na prowadzenie, właściwie już do końca spotkania kontrolowały jego przebieg, konsekwentnie podwyższając wynik.

Dobra postawa zawodniczek MKS-u najwidoczniej zaskoczyła białostoczanki. Zapowiadające się na początku meczu łatwe zwycięstwo, zaczęło im umykać z minuty na minutę. Nic dziwnego, że  - nie mogąc poradzić sobie z sytuacją na parkiecie - zaczęły uciekać się do fauli, co w konsekwencji zakończyło się otrzymaniem dwóch czerwonych kartek. Jedną z nich dostała Joanna Strzałkowska, która w meczu w Lublinie zdobyła aż 12 bramek.

Od piętnastej minuty drugiej połowy karczewiankom wychodziło już wszystko.  Zdecydowana, a przez to skuteczna gra w obronie oraz szybka i kombinacyjna gra w ataku mogła się podobać licznie przybyłym widzom. Skuteczne rzuty na bramkę w wykonaniu Julii Zagrajek i Asi Wójcik - dwóch czołowych napastniczek MKS Karczew - nie pozostawiły złudzeń, kto jest lepszy na parkiecie. W rezultacie karczewskie szczypiornistki odnotowały pierwsze, pozytywnie motywujące, zwycięstwo w II lidze, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami.

Dobra forma zespołu może cieszyć przed zbliżającym się IX Ogólnopolskim Turniejem Piłki Ręcznej Dziewcząt Karczew Cup 2017, który odbędzie się już za tydzień (10-12 listopada br.). To ważne sportowe wydarzenie dla miasta i kolejny krok w budowaniu pozycji karczewskiej piłki ręcznej na sportowej mapie Polski.