20°C bezchmurnie

Pierwszy Półmaraton otwocki na rolkach

Kiedy: 2018-07-08 , godzina: 10:30 | Gdzie: Otwock

Na fanów rolek czekała w niedzielę, 8 lipca, w Otwocku nie lada gratka: po raz pierwszy rozegrano tu półmaraton na rolkach. Ulice: Filipowicza, Andriollego, Narutowicza i Poniatowskiego zmieniły się w tor wyścigowy. Organizatorem zawodów było Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie „Stegny” przy udziale UKS Bieliki. Przyświecającym im celem było uaktywnienie mieszkańców Otwocka poprzez ruch na świeżym powietrzu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Otwocka.

Premierowe wydarzenie przyciągnęło całkiem sporą liczbę uczestników. Dziewięćdziesięciu jeden rolkarzy przybyło nie tylko z miasta powiatowego. Jak się okazało, fani rolek na półmaraton otwocki zjechalii m.in. z Warszawy, Gdyni, Krakowa czy Lublina. Zgłosili się indywidualnie, amatorsko albo przyjechali w klubowych barwach swoich drużyn.

Impreza była podzielona na kilka części, bowiem uczestnicy startowali w różnych grupach wiekowych. Pierwsi zaczynali najmłodsi, którzy mieli do pokonania dystans 100 m w kategorii MIKRO. Liderem wśród chłopców został Mateusz Wełnicki (19.30), a wśród dziewczynek Matylda Grzanecka (18.77) Warto dodać, że najmłodszą uczestniczką zawodów była pięcioletnia dziewczynka.

W kolejnym etapie MINI wystartowały dzieci z roczników 2004- 2007. Na nich czekał dystans 3,8 km, czyli jedna pełna runda trasy. Klaudia Tyszkiewicz (6:42) była najlepszą w kategorii dziewcząt, a Maciej Kowalski (6:44.1) w kategorii chłopców.

Do części MEGA o długości 7,6 km przystąpiła młodzież w wieku od 15 do 18 lat. Tutaj liderami zostali: Maja Michalska (14:09.4) oraz Marek Zgrzywa (14:07.6).

Największym wyzwaniem był dystans mierzący 20 km. Ci, którzy go wybrali, jak łatwo policzyć, pokonali 5 kółek. Przejechanie jednego okrążenia najszybszym rolkarzom zajmowało do 6 minut, a prędkości, jakie osiągali, wynosiły nawet 40 km/h. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji i dużych emocji, z każdym kolejnym posunięciem nogą meta była coraz bliżej, a szanse na podium malały bądź rosły. Uczestnicy półmaratonu, oprócz podziału na płeć, startowali także w swoich kategoriach wiekowych.

Po zaciętym pojedynku w kategorii Open, trzecie miejsce zajął Sebastian Mazurek (30:16), na drugim stopniu podium uplasował się Mateusz Solga (30:14). Natomiast zwycięzcą niedzielnej imprezy został Bartosz Chojnacki (29:46). Na wszystkich uczestników biegu, oprócz pamiątkowych medali, czekała wojskowa grochówka. Ci, którzy stanęli na podium odebrali także puchary i dodatkowe nagrody.

Z dodatkową nagrodą zakończyło zawody dwoje najlepszych uczestników z powiatu otwockiego. Ireneusz Paśniczek z Izby Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego wręczył im bowiem specjalne bony o wartości odpowiednio: 600 zł i 400 zł, które będą mogli wykorzystać w lokalnych sklepach lub firmach usługowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału i osiągniętych wyników i życzymy organizatorom podobnej imprezy za rok, ale z jeszcze większą frekwencją.

 

Sebastian Rębkowski

 

 

 

Pierwszy Półmaraton otwocki na rolkach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się