15°C bezchmurnie

Trudny rok dla podróżujących KM 

Komunikacja - drogi , Trudny podróżujących - zdjęcie, fotografia

Od niedzieli 10 grudnia 2017 r. pociągi Kolei Mazowieckich będą kursować według nowego rozkładu jazdy, ustalonego na okres 2017/2018. To nie będzie łatwy rok dla podróżnych - przewiduje Dariusz Grajda, przedstawiciel Kolei Mazowieckich. Jeszcze zimą zostaną wprowadzone zmiany, które spowodują na linii R7 ruch pociągów po jednym torze i dłuższy czas przejazdu.

Co ważne, od momentu zmiany, ustalony roczny harmonogram 2017/2018 od razu będzie miał korekty dotyczące okresu 10.12.2017 do 10.03.2018. Przyczyną są prace przy przebudowie infrastruktury kolejowej prowadzone przez PKP PLK SA. 

Według informacji z KM, nowy rozkład jazdy jest w dużym stopniu podobny do tego, który jeszcze obowiązuje. Największe utrudnienia są przewidywane w kursowaniu KM R1 i R7. - Remonty na liniach 447 oraz 7 są i będą szczególnie odczuwalne przez naszych podróżnych. Prosimy ich o wyrozumiałość i zapewniamy, że dołożymy starań, by niedogodności związane z zastąpieniem ruchu pociągów autobusami były jak najmniej odczuwalne. Od chwili uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej poczyniliśmy wiele zmian z myślą o osobach korzystających z przejazdu autobusami. Tak samo będzie i w kolejnych miesiącach. Będziemy słuchać naszych pasażerów i w miarę możliwości udoskonalać rozkład i wprowadzać w nim modyfikacje - obiecywał w imieniu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy spółki.

Oto co czeka w roku 2017/2018 pasażerów linii R7 Warszawa – Dęblin:

• Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii, w związku z czym linii dotyczą dwie korekty rozkładu - od 10 grudnia 2017 r. do 18 lutego 2018 r. i od 19 lutego do 10 marca 2018 r. 

Dodatkowo od 20 stycznia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wydłużona o odcinek Pilawa – Garwolin - autobusy zastąpią pociągi na całym odcinku Pilawa – Dęblin. 

• W terminie do 18 lutego utrudnienia związane będą z pracami prowadzonymi w stacji Otwock. 

Od 19 lutego, w związku z budową tunelu drogowego, ruch pociągów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Czas przejazdu pociągów wydłuży się, zaś część pociągów zostanie odwołana lub skrócona do stacji Warszawa Falenica. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Świder.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów na stronie www.mazowieckie.com.pl .
 

Trudny rok dla podróżujących KM  komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-05 13:57:22

    Poj...ich...

Dodajesz jako: Zaloguj się