Reklama

Zasłużona dyrektorka ZSEG Otwock zakończyła pracę. Wzruszające pożegnanie Apolonii Żołądek

Po 35 latach kierowania Zespołem Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku Apolonia Żołądek przeszła na zasłużoną emeryturę. Uroczyste pożegnanie wieloletniej dyrektorki odbyło się 18 czerwca i było pełne wzruszeń, wspomnień oraz podziękowań za lata pracy na rzecz lokalnej edukacji.

„Ekonomik”, jak potocznie nazywany jest ZSEG w Otwocku, przez dekady był dla wielu uczniów drugim domem. Dla Apolonii Żołądek szkoła stała się nie tylko miejscem pracy, ale także życiową pasją. Z placówką była związana przez 48 lat – najpierw jako nauczycielka, a następnie przez 35 lat jako dyrektorka szkoły.

Na uroczystym benefisie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, absolwenci, pracownicy szkoły, przedstawiciele władz samorządowych oraz rodzina i przyjaciele pani dyrektor. 

[Apolonia Żołądek. Fot. FB/Powiat Otwocki]

Reklama

W swoich przemówieniach goście podkreślali ogromny wkład Apolonii Żołądek w rozwój szkoły i całej lokalnej oświaty. Dzięki jej zaangażowaniu ZSEG rozwijał ofertę edukacyjną, poprawiał warunki nauki i realizował nowe inicjatywy. Jedną z nich było utworzenie klasy mundurowej, której uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w miejskich uroczystościach patriotycznych.

Wieczór obfitował w wiele emocjonalnych momentów. Szczególne wzruszenie wywołało spotkanie z byłymi pracownikami i absolwentami szkoły, którzy wrócili do „Ekonomika”, by osobiście podziękować swojej dyrektorce za lata wsparcia i życzliwości.

Reklama

Program artystyczny przygotowany przez społeczność szkolną był pełen niespodzianek. Na scenie wystąpili uczniowie i nauczyciele, nie zabrakło wspomnień, humorystycznych akcentów oraz muzycznych dedykacji dla bohaterki wieczoru. Duże emocje wywołał wspólny występ nauczycieli, którzy zaśpiewali specjalnie przygotowaną piosenkę dla pani dyrektor.

Nie zabrakło także kabaretu przygotowanego przez uczniów, który z przymrużeniem oka pokazał codzienność szkolnego życia pod czujnym okiem dyrektorki. Całość zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz uroczysty poczęstunek z jubileuszowym tortem.

Reklama

[Uczniowie zaśpiewali dla Pani Dyrektor. Fot. FB/Powiat Otwocki ]

Sama Apolonia Żołądek nie kryła wzruszenia. Podkreślała, że sukces szkoły zawsze był efektem pracy całej społeczności.

– Odchodzę z poczuciem satysfakcji, spełnienia i dumy. Życzę całej społeczności dalszego rozwoju i odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań. Szkoła pozostaje w dobrych rękach

– mówiła podczas uroczystości.

Wielu uczestników podkreślało, że takich dyrektorów się nie zapomina. Przez lata Apolonia Żołądek była dla uczniów i nauczycieli nie tylko przełożoną, ale także autorytetem, mentorką i dobrym duchem szkoły.

Reklama

Choć zakończyła zawodową drogę, jej wkład w historię otwockiego „Ekonomika” na długo pozostanie w pamięci kolejnych pokoleń uczniów i nauczycieli.

[Fot. FB/Powiat Otwocki ]


 


#Otwock #ZSEG #Ekonomik #ApoloniaŻołądek #PowiatOtwocki #iOtwock #Oświata #Emerytura #Szkoła #OtwockInfo

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 17:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo iOtwock.info




Reklama
Najnowsze wiadomości