PILNE

39. Półmaraton Wiązowski pełen rekordów

Bieganie, Półmaraton Wiązowski pełen rekordów - zdjęcie, fotografia

Prawie 3,5 tysiąca zawodników stanęło 24 lutego na starcie biegów 39. Półmaratonu Wiązowskiego, czyli impreza znów zanotowała rekord frekwencji, choć liczba uczestników na innych tego typu biegach spada! I nie był to jedyny rekord pobity tego dnia.

Szczególnie błysnęły formą panie - Izabela Trzaskalska i Anna Gosk osiągając rekordowe wyniki w kategorii kobiet w całej historii imprezy.  

Na głównym dystansie półmaratonu (21,097 km) rywalizowało 1924 osób, z czego 391 kobiet (29-procentowy wzrost liczby uczestniczek w stosunku do ubiegłego roku!). 881 osób pobiegło zaś na 5 km. Reszta uczestników to dzieci i młodzież. Zwycięzcą biegu głównego został Emil Dobrowolski, który obronił ubiegłoroczny tytuł. Na 5 kilometrów wśród mężczyzn najlepszy był Mariusz Giżyński.

Przed biegami głównymi odbyły się biegi młodzieżowe: Mały Ćwierćmaraton i Mały Półmaraton  (487 zawodników) oraz najbardziej widowiskowy i uroczy Bieg Krasnoludków, czyli najmłodszych biegaczy, którzy musieli pokonać całe 80 metrów! (ponad 100 uczestników) W tym zadaniu całym sercem i głośnym dopingiem wspierali ich opiekunowie oraz widzowie.

Pogoda jak na luty była sprzyjająca bieganiu. Jak zauważali już na mecie kolejni zawodnicy, wyjątkowo słaby był wiatr. Wzmacniający natomiast był doping kibiców na całej trasie - stąd pewnie tak dobre wyniki w biegu, który wytrawni biegacze zaliczają jako sprawdzian przed sezonem.

Emil Dobrowolski był zwycięzcą 38. Półmaratonu Wiązowskiego. W tym roku także od początku objął prowadzenie i cały czas powiększał przewagę nad rywalami, Abderrahimem Elasri z Maroka, (który z pewnością na starcie jeszcze miał nadzieję odegrać się za zeszłoroczną przegraną), oraz Przemysławem Dąbrowskim.

Wśród kobiet bezapelacyjnie najlepsza okazała się Izabela Trzaskalska, która od początku pobiegła własnym, mocnym tempem z myślą o ustanowieniu nowego rekordu trasy (poprzedni także należał do niej). I jak zaplanowała, tak zrobiła. Druga - ze stratą półtorej minuty - przybiegła Aleksandra Lisowska, a trzecia Angelika Mach.

W biegu na 5 kilometrów najszybszy na mecie był weteran biegów ulicznych – 38-letni Mariusz Giżyński. Choć on walczyć musiał o zwycięstwo prawie do mety z zawodnikiem z Ukrainy, także utytułowanym Andrzejem Starzyńskim. Tuż za nimi był zresztą trzeci Krzysztof Wasiewicz.

Wśród pań najlepsza była Anna Gosk, która poprawiła swój wynik na tym dystansie od ubiegłego roku o 46 sek. Druga była Ewa Jagielska, a trzecia Julia Moroz z Kijowa.

Na imprezie w Wiązownie było wielu biegaczy, którzy zaliczają się do czołówki dyscypliny w naszym kraju. Swoją obecnością uświetnili je także nasi byli olimpijczycy: czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, który choć całkiem niedawno miał operację obojczyka wziął udział w biegu głównym. Zajął w nim 63 miejsce z czasem 01:23:08, ale w kategorii 50-latków znalazł się na najniższym podium. Gośćmi honorowymi byli natomiast olimpijczycy: Andrzej Supron, zapaśnik, Władysław Zieliński, kajakarz i Kazimierz Czarnecki, sztangista.

ZetKa

WYNIKI

Do biegu na 21 km wystartowało 1924 osoby, ukończyło - 1908

39 Półmaraton Wiązowski - 21 km mężczyźni:

1. DOBROWOLSKI Emil, POL - 01:06:56

2. ELASRI Abderrahim, MAR - 01:08:40

3. DĄBROWSKI Przemysław, POL - 01:08:49

4. PYSZEL Florian, POL - 01:09:57

5. CZARNECKI Rafał, POL - 01:11:20

6. KALASZCZYŃSKI Łukasz, POL - 01:11:30

 

39 Półmaraton Wiązowski - 21 km kobiety:

1. TRZASKALSKA Izabela, POL - 01:12:38

2. LISOWSKA Aleksandra, POL - 01:14:03

3. MACH Angelika, POL - 01:15:37

4. DZIĘGIEL-POŚLADA Andżelika, POL - 01:16:18

5. PLIŚ Renata, POL - 01:17:03

6. POBŁOCKA Katarzyna, POL - 01:22:44

 

Do biegu na 5 km wystartowało 881 osób, ukończyło - 876

Wiązowska 5-tka – mężczyźni:

1. GIŻYŃSKI Mariusz, POL - 00:14:38

2. STARŻYŃSKI Andrzej, UKR - 00:14:43

3. WASIEWICZ Krzysztof, POL - 00:14:47

Wiązowska 5-tka – kobiety:

1. GOSK Anna, POL - 00:15:58

2. JAGIELSKA Ewa, POL - 00:16:23

3. MOROZ Julia, UKR - 0:16:59

 

Najlepsi z Gminy Wiązowna:

Agnieszka Wójcik i Krzysztof Bieniek.

 

Pełne wyniki na stronie: online.datasport.pl


Organizację 39. Półmaratonu Wiązowskiego wsparli sponsorzy:

GENERALNI:

POLSKIE SIECI ELEKTROENERGETYCZNE S.A. –  spółka świadczy usługi przesyłania energii elektrycznej, przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE), tworzy infrastrukturę techniczną dla działania krajowego hurtowego rynku energii elektrycznej.

MARWELL – zajmuje się renowacją oraz bieżącym utrzymaniem boisk do piłki nożnej o nawierzchni z naturalnej trawy oraz boisk ze sztucznej nawierzchni i usługami budowlanymi.

LEKARO – przedsiębiorstwo specjalizujące się w wywozie nieczystości płynnych i stałych, prowadzi specjalistyczny zakład przetwarzania odpadów.

ATS DISPLAY Sp. z o. o. – to firma zajmująca się projektowaniem, rozwojem i produkcją materiałów POS – od świetnego pomysłu i unikalnego projektu, poprzez development, aż do gotowego produktu.

GŁÓWNI:

NIVETTE – utytułowany, wielokrotnie nagradzany dealer samochodowy. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość świadczonych usług.

WARBUD – to jedna z największych firm budowlanych w Polsce, działająca na rynku od ponad 25 lat. Generalny wykonawca obiektów kubaturowych, infrastrukturalnych, przemysłowych, mieszkaniowych, służby zdrowia oraz projektów w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

PKO Bank Polski – już od stu lat, jest ważną częścią polskiej gospodarki. W drugie stulecie wkracza, jako bezdyskusyjny lider branży finansowej i najcenniejsza spółka giełdowa. W ostatniej dekadzie skupia się na rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii. Dzięki temu z sukcesem wspiera cyfryzację kraju oraz rozwój Polski i Polaków.

SuperDROB – firma od ponad 25 lat dostarcza produkty drobiowe. Swoje produkty eksportuje także do krajów Unii Europejskiej. Źródłem sukcesu marki SuperDrob jest smak i jakość produktów drobiowych.

ADIMEX – przedsiębiorstwo specjalizujące się w usługach budowlanych i wykończeniowych. Posiada duże doświadczenie w zakresie prac tynkarskich oraz krycia dachów.

CEETRUS POLSKA – jest właścicielem, komercjalizatorem i zarządcą centrów handlowych Auchan. Firma posiada też bank ziemi o powierzchni ponad 200 ha, w 15 lokalizacjach w całej Polsce. Ceetrus Polska realizuje projekt centrum handlowo-rozrywkowego w Góraszce.

DAKOMA – ekspert w dziedzinie pielęgnacji skór. Prowadzi działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i doradztwa technicznego, profesjonalnej chemii do konserwacji obuwia i wyrobów skórzanych pod marką COCCINE.

GRYCAN Lodziarnie Firmowe – producent lodów tworzonych z dużym doświadczeniem i zachowaniem tradycyjnych receptur.

TOMIRAF S.C. – przedsiębiorstwo z doświadczeniem w zakresie realizacji inwestycji drogowych. Spółka wyspecjalizowana w budowie i konserwacji różnego rodzaju nawierzchni oraz szerokiej gamie prac, związanych z infrastrukturą drogową.

ASMA Polska S.A. – to jeden z wiodących producentów wyrobów poliuretanowych. Dzięki posiadaniu nowoczesnego laboratorium stale wprowadza innowacje i najnowocześniejsze technologie. Posiada ogromne doświadczenie w swojej branży.

 MARCATO Sp. z o.o.  – to firma zajmująca się produkcją profesjonalnych opakowań, stosująca nowe technologie i unowocześnienia, wprowadza innowacyjne oryginalne rozwiązania.

CROSS Jeanswear Co. – firma zajmuje się sprzedażą odzieży jeansowej, posiada bardzo szeroki wybór ubrań.

PREFAGBUD – firma specjalizuje się produkcją stropów Teriva i betonowych bloczków fundamentowych.

RANK Progress S.A. – firma inwestycyjno-deweloperska, lider w realizacji powierzchni handlowych.

KK-POL S.A. – dzięki dwóm zakładom w Polsce, w których produkuje stelaże podtynkowe i płytki przycisków, przebojem wdarła się do ścisłej czołówki największych producentów tej branży w Europie.

WHEELER – dystrybutor rowerów marki Wheeler oraz akcesoriów rowerowych Acor i Polisport.

KOTWICA – firma zajmuje się produkcją wyrobów mięsno-garmażeryjnych. Odbiorcami firmy są hurtownie spożywcze, sieci super i hipermarketów, grono lokalnych sklepów oraz klienci zagraniczni.

WSPIERAJĄCY:

FIDELTRONIK INIGO Sp. z o.o. – firma istnieje od 1999 roku, posiada ugruntowaną, wieloletnią pozycję na polskim rynku bezprzewodowego zasilania awaryjnego. Posiada szeroką ofertę zasilaczy awaryjnych.

DOZBUD Development – firma deweloperska, działająca na rynku budowlanym od 24 lat. Od początku działalności firma wykazuje się dynamicznym rozwojem. Posiada certyfikaty nadane przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji.

SAUERESSIG Sp. z o. o. – kompleksowy dostawca graficznych projektów opakowań dla właścicieli marek i znaków towarowych.

TABIT Sp. z o.o. – przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji i sprzedaży makaronów pod marką Bartolini.

MATMON – to tradycja produkcji dzianin futerkowych sięgająca 1985 roku. W swoim przedsiębiorstwie wprowadza ciągle nowe technologie i udoskonalenia procesów produkcyjnych.

IMPOL – hurtownia tkanin i materiałów krawieckich. Istnieje na rynku od ponad 25 lat.

FABRYKA KABLI MADEX – uznany dostawca kabli i przewodów. Fabryka specjalizuje się w produkcji miedzianych kabli telekomunikacyjnych oraz teleinformatycznych.

HOTEL I RESTAURACJA RELAKS – położone w cichej okolicy, z dużym ogrodem, restauracja serwuje dania kuchni polskiej przyrządzane według tradycyjnej receptury.

NTT SYSTEM – największy polski producent komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi.

PANATTONI EUROPE – jest deweloperem powierzchni magazynowych, którego celem jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych.

CHANTAL – producent profesjonalnych wysokiej jakości kosmetyków do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów opartych na własnych, oryginalnych recepturach, które powstają z uwzględnieniem najnowszych światowych trendów.

HUTA SZKŁA GOSPODARCZEGO – firma specjalizuje się w produkcji artykułów ze szkła sodowego, których produkcja opiera się wyłącznie na tradycyjnej technologii ręcznego formowania szkła.

SMOGGER – firma powstała z myślą o propagowaniu inicjatyw związanych z promowaniem i edukacją w zakresie dotyczącym czystego powietrza oraz skutków, jakie może powodować zanieczyszczenia powietrza.

ROBMAR – zakład rozbioru drobiu znajduje się na rynku od ponad 20 lat. Produkuje drób tylko wysokiej jakości. Dzięki długoletniemu doświadczeniu wychodzi naprzeciw klientom i każdego traktuje indywidualnie.

Organizatorzy dziękują także wszystkim darczyńcom (Zakłady Piekarskie Oskroba, Bractwo Strzelców Kurkowych „Lechity”, Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris, Auto Koczyk, Jankier – mechanika pojazdowa, Jarton, Decathlon, Szkoła Tańca Fast - Step, Simadex, Jacek Wiśniewski Ogrodnictwo, Paw-Bud, Trading, Megal, Stowarzyszenie „Wawrzynioki”) za wsparcie finansowe i rzeczowe.

 

Reklama

39. Półmaraton Wiązowski pełen rekordów komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez iotwock.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

"WBB" PAŚNICZEK IRENEUSZ JÓZEF z siedzibą w Otwock 05-400, WSPANIAŁA 35 B.,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"