11°C rozproszone chmury

Most przez Świder będzie gotowy we wrześniu

Inwestycje, przez Świder będzie gotowy wrześniu - zdjęcie, fotografia

16 mln Powiat Otwocki ma zagwarantowane w tegorocznym budżecie na dokończenie budowy mostu na rzece Świder. Niebawem ma być rozstrzygnięty przetarg. Drogowcy zapowiadają, że przeprawa wraz z drogami dojazdowymi będzie gotowa na koniec września. 

Dokładnie 18 sierpnia 2017 roku starosta otwocki Mirosław Pszonka wraz z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Markiem Płaczkiem podpisali umowę na rozbudowę ulicy Jana Pawła II w Otwocku i rozbudowę ulicy Sikorskiego w Józefowie wraz z budową przeprawy mostowej. Wykonawcą I etapu robót było konsorcjum firm: Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY  Sp. z o.o. BUDOWNICTWO Spółka Komandytowa. Do grudnia ub. r.  wybudowano most przez rzekę Świder, ale bez wyposażenia obiektu, wybudowano mury oporowe pod wiaduktem drogi wojewódzkiej Nr 721, przebudowano sieć gazową, przebudowano urządzenia telekomunikacyjne, wykonano nasypy przy obiekcie oraz zrealizowano wycinkę drzew. Dodatkowo, w związku z oszczędnościami po przetargu wykonano także roboty dodatkowe.
W tym roku przetarg na budowę dokończenie obiektu mostowego ogłoszono już w lutym. Jak poinformował nas dyrektor ZDP Marek Płaczek, zostanie on niebawem rozstrzygnięty. 
Więcej w aktualnym wydaniu tygodnika „Otwock.info”.
 

Most przez Świder będzie gotowy we wrześniu komentarze opinie

  • Qwertty - niezalogowany 2018-05-15 10:04:06

    Bardzo dobra wiadomość

  • Łukasz - niezalogowany 2018-05-18 22:45:51

    Szkoda ze w jednym przetargu tego nie zrobili. Ale przecież wybory mamy na jesieni i wszystko jasne. Szkoda że bawią się kosztem ludzi.

  • Edward 2018-09-02 07:19:10

    Łukasz nie narzekaj.To jest"Bardzo dobra wiadomość"

Dodajesz jako: Zaloguj się