10°C pochmurno z przejaśnieniami

Twórcy kontra Przedsiębiorcy, czyli mecz dla Ośrodka Kultury Patria

W Józefowie przy ulicy Polnej powstaje Ośrodek Kultury Patria dla młodzieży i rodziców, budowany  przez społeczną Fundację Józefów Patria. Inwestycja to ambitna, na którą potrzebne są znaczne środki finansowe. Aby wesprzeć budowę zorganizowano mecz piłki nożnej, który umożliwił zbiórkę pieniędzy łącząc ją z aktywnością fizyczną i świetną zabawą.

Mecz odbył się 22 kwietnia na stadionie MLKS Józefovia przy ulicy Dolnej. Głównymi rywalami były drużyny Twórców  i Przedsiębiorców.

W skład zespołu Twórców (czerwone koszulki) weszli: Ryszard Cebula - redaktor TV, Michał Chorosiński - aktor, Piotr Grąbkowski - muzyk, Sebastian Wątroba - aktor, Chuck Norris​ ​- sobowtór (Marcin Olpiński), Rafał Szałajko - aktor, Wojciech Dąbrowski - radiowiec, Jarek Kopaczewski - aktor.

Przedsiębiorców - w białych strojach reprezentowali przedstawiciele firm: SuperDrob, DECCO S.A., GoWork.pl, Poligrafia Klyszewski Polosak s.j., Piekarnia Grzybki, Górka Fizjoterapia, MEDICOVER, Maciej Rodowicz, Kancelaria Adwokaca, Fantasy Expo, HeadBalance.pl, Firma Aspen Consulting & Coaching, Polmet Display, HPI Insurance, Architekt Kamil Chmielewski.

Czy "czerwoni", czy "biali" - wszyscy grali dla Patrii. Mecz był zacięty. Gole zaczęli strzelać najpierw Twórcy, ale do końca pierwszej połowy Przedsiębiorcy wyrównali na 2:2. W drugiej połowie każdej drużynie znów udało się po równo trafić piłką do siatki przeciwnika (po 1 razie). Rozstrzygać musiały rzuty karne - z całą pewnością lepiej wypadli tu Twórcy, którzy zostali uznani zwycięzcami (choć w wyniku pewnego zamieszania w gronie sędziowskim nie do końca wiadomo jaki był wynik bramkowy).

Najważniejsze jednak, że zabawa była przednia i to nie tylko dla zawodników obu drużyn. Wcześniej na boisku też próbowały swych sił w meczu drużyny młodzieżowe: Juniorzy MLKS Józefovia oraz UKS Żagle. Natomiast w przerwie ochotnicy próbowali pokonać argetyńskiego bramkarza strzelając mu karne.

Impreza zgromadziła ok. 250 osób, które dzięki emocjom sportowym, a także towarzyszącym przyjemnościom piknikowym świetnie się bawiły. Jak przyznał jeden z organizatorów Łukasz Marian Zając, cel imprezy - czyli zbiórka funduszy, też udało się znakomicie zrealizować. Według wstępnych szacunków  bowiem z darów sponsorów - firm, oraz ze zbiórki za karne podczas imprezy udało się zebrać ok. 30 tys. złotych. Do ogólnego sukcesu imprezy ogromnie przyczyniły się władze klubu MLKS Józefovia, którym organizatorzy z Fundacji Józefów Patria dziękują za pomoc - podkreślał Łukasz Zając.

Impreza odbyła się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Józefowa. Obecny na meczu wiceburmistrz Marek Banaszek pogratulował organizatorom oraz wyraził nadzieję, że impreza wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń sportowo-kulturalnych w Józefowie. I wygląda na to, że tak będzie, bo już teraz organizatorzy zapowiadają spotkanie na boisku za rok.

Kazimiera Zalewska

 

Relację filmową z meczu dla Patrii, autorstwa Stefana Korzeba możecie zobaczyć na youtubie:


 

Twórcy kontra Przedsiębiorcy, czyli mecz dla Ośrodka Kultury Patria komentarze opinie

  • gość 2018-04-29 15:30:08

    aktualny link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Qr7N9SIZ9fg

Dodajesz jako: Zaloguj się